Trójmiasto bliżej unijnych standardów

Bogdan Tychowski
opublikowano: 09-10-2003, 00:00

Port Lotniczy Gdańsk-Trójmiasto przystępuje do realizacji programu inwestycyjnego.

Dzięki uzyskanej z Ministerstwa Infrastruktury dotacji na rok 2003 oraz własnym środkom zarezerwowanym na inwestycje port lotniczy wzbogaci swoją infrastrukturę.

Na terenie portu powstały m.in. dwa stanowiska do odprawy celnej bagażu podróżnych. Jedno stanowisko obsługiwać będzie obywateli krajów Unii Europejskiej, drugie przeznaczone zostanie dla osób z paszportami pozostałych krajów.

W terminalu powstanie specjalny pokój wypoczynkowy dla pasażerów niezaakceptowanych, tzn. tych, którzy z różnych względów zostali zawróceni na przejściu granicznym na terenie Portu Lotniczego Gdańsk-Trójmiasto i będą oczekiwali na lot powrotny.

Jeszcze na rok 2003 planowany jest zakup wielu elementów wyposażenia, które dodatkowo poprawią standard bezpieczeństwa podróżnych i samolotów. Trójmiejski port lotniczy wzbogaci się między innymi o dodatkowe prześwietlarki rentgenowskie, stacjonarne urządzenia do kontroli radioaktywnej towarów i przenośne urządzenia do wykrywania narkotyków. Na wyposażeniu lotniska znajdą się także: nowa armatka wodna, ubiór ochronny dla pirotechnika oraz specjalny koc, który łagodzi skutki eksplozji materiału wybuchowego.

Otrzymana przez Port Lotniczy Gdańsk-Trójmiasto dotacja z Ministerstwa Infrastruktury umożliwiła uruchomienie procedur przetargowych na dostawy wyposażenia i usługi budowlane. Przetargi publiczne zostaną rozstrzygnięte jeszcze w 2003 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu