Trump: Huawei może być częścią umowy handlowej

opublikowano: 24-05-2019, 07:14

Prezydent Donald Trump ogłosił, że sprawa Huawei, największej chińskiej spółki telekomunikacyjnej, może być częścią przyszłej umowy handlowej zawartej przez USA z Chinami.

- Huawei jest bardzo niebezpieczne. Popatrzcie na to, co zrobili z punktu widzenia bezpieczeństwa, z punktu widzenia wojskowego. Bardzo niebezpieczne – powiedział Trump dziennikarzom. 

Donald Trump
fot. Bloomberg

W ubiegłym tygodniu administracja USA wpisała Huawei na tzw. czarną listę spółek, które mają zakaz kupowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych od amerykańskich firm bez zgody rządu.

Prezydent USA powiedział jednak, że jest możliwe iż sprawa Huawei będzie częścią umowy handlowej z Chinami.

- Jeśli zawrzemy umowę, mogę sobie wyobrazić, że Huawei zostanie w jakiejś formie jej częścią – powiedział Trump.

USA od dłuższego czasu twierdzą, że Huawei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i namawiają inne kraje do uniemożliwienia chińskiej spółce udziału w budowie systemu telefonii 5G. Chińskie władze twierdzą, że działania Amerykanów to nieuczciwa konkurencja, podyktowana opóźnieniem ich firm w technologii 5G.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane