Trwa wyprzedaż obligacji

Marek Knitter
opublikowano: 24-10-2003, 00:00

Rynek finansowy zelektryzowała wczoraj informacja, że resort finansów planuje emisje obligacji poza przetargami. Według Janusza Jankowiaka, głównego ekonomisty BRE Banku, przyniosło to taki efekt, że gracze — szczególnie zagraniczni — nie kupowali obligacji, tylko czekali na decyzje w tej sprawie. Ceny papierów spadały.

Ministerstwo Finansów do niczego się nie przyznaje. Wiktor Krzyżanowski, rzecznik resortu, twierdzi, że taka emisja nie była brana pod uwagę. Z informacji uzyskanych przez „PB” wynika jednak, że coś było na rzeczy. Bank Handlowy od kilku tygodni oferował bowiem swoim największym klientom obligacje skarbowe. Trudno uwierzyć, by tak duża i poważna instytucja robiła to poza wiedzą MF.

W tej sytuacji sukces środowej aukcji o wartości 1 mld USD w USA sprawia, że resort może intensywniej szukać środków za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trwa wyprzedaż obligacji