Trwają prace nad nową ustawą

Patrycja Otto
opublikowano: 28-08-2001, 00:00

Trwają prace nad nową ustawą

Przed kilkoma dniami odbyło się piąte już posiedzenie zespołu legislacyjnego ds. prac na ustawą o samorządzie zawodowym rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości. Udział w nim wzięli przedstawiciele czterech największych organizacji branżowych. Dotychczas zespół uzgodnił brzmienie 37 paragrafów projektu ustawy.

Podczas obrad Zbigniew Kubiński, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, zaproponował umieszczenie w ustawie zapisu świadczącego o tym, że pośrednik jest zaliczany do wolnych zawodów oraz jest godny zaufania społecznego. Podstawę do jego przyjęcia stanowią przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami. Propozycja spotkała się z przychylnym przyjęciem ze strony całego środowiska rynku nieruchomości — informuje Tomasz Błeszyński, członek zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu