Trzeba wspierać plany i ambicje

Komentarz partnera Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu ds. finansowych, Grupa Żabka
opublikowano: 14-07-2021, 20:00

Kobiety mają wysokie kompetencje, są zaangażowane, świetnie radzą sobie na kierowniczych stanowiskach. Bardzo często mają naturalną umiejętność obserwacji, wykazują się empatią i zrozumieniem względem swoich pracowników. Wnoszą do biznesu bardzo cenne wartości i wykazują się wielozadaniowością. Zazwyczaj wynika to z ich życiowego doświadczenia czy pełnionych ról.

Sama, będąc mamą dwóch chłopców, uczę się umiejętności dyskusji czy dostrzegania często nieoczywistych potrzeb innych osób. Z pełnym podziwem obserwuję też umiejętności organizacyjne i siłę kobiet, zwłaszcza w trakcie pandemii, które pomimo trudnych warunków, z pełnym zaangażowaniem wypełniają obowiązki służbowe i domowe. Ostatni czas pokazał również, jak ważne jest wsparcie, zwłaszcza w tak wyjątkowych sytuacjach, ale także w realizacji planów i ambicji. Dla mnie szczególnie ważne jest wsparcie męża, na którego zawsze mogę liczyć i również dzięki niemu mogę się rozwijać. Sfera prywatna i zawodowa bardzo mocno się przenikają i uzupełniają, dlatego zdobyte w domu doświadczenie wykorzystuję w pracy i odwrotnie. Cały czas chcę się doskonalić.

Uważam też, że do sukcesu nie dochodzi się w pojedynkę – należy traktować siebie na równi i doceniać wszystkich, niezależnie od płci i pełnionej roli. Taką właśnie postawę reprezentuje Żabka. W naszej firmie liczą się przede wszystkim kompetencje, doświadczenie i motywacja do rozwoju, a różnorodność pracowników traktowana jest jako zaleta. W Żabce kierujemy się wartościami otwartości, odpowiedzialności, ambicji i wiarygodności, dzięki czemu pracownicy są równo traktowani i mają takie same szanse rozwoju, bez względu na płeć. W naszej organizacji kobiety kierują więc tak istotnymi obszarami jak logistyka, prawo, marketing, finanse, adaptacja czy analityka cenowa. W Żabce kobiety zarządzają też trzema regionami sprzedaży. A od stycznia br. mamy parytet w Zarządzie, czyli taką samą reprezentację kobiet i mężczyzn. Cieszę się, że coraz więcej kobiet zajmuje wysokie stanowiska, wykorzystując swój potencjał i inspirując innych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane