Trzech chętnych na budowę terminala na Okęciu

25-09-2001, 16:57

WARSZAWA (Reuters) - Na krótkiej liście chętnych do budowy terminala na warszawskim Okęciu znalazło się trzy firmy, poinformował rzecznik zarządu Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze. Wartość kontraktu szacowana jest na 350 milionów dolarów.

Ryszard Cebula powiedział Reuterowi, że na krótkiej liście znalezł się hiszpański Ferrovial, niemiecki Hochtief AG i austriacki Bau Holding Strabag.

"Jest trzech oferentów na krótkiej liście. Plan jest taki, żeby wyłonić trzech oferentów do końca roku" - powiedział Cebula.

W maju tego roku Państowe Porty Lotnicze (PPL) unieważniły wyniki pierwszego etapu przetargu na budowę terminala i oferty sześciu startujących w nim grup miały być rozpatrzone raz jeszcze.

Przetarg został ogłoszony w sierpniu ubiegłego roku, a budowa nowego terminala o przepustowości 6,5 miliona pasażerow rocznie oraz rozbudowa już istniejącego powinny zostać zakończone w ciągu trzech lat od podpisania kontraktu.

PPL informowały, że chcą przeznaczyć na rozbudowę warszawskich terminali 350 milionów dolarów, aby przepustowość lotnistka zwiększyła się trzykrotnie do 12,5 miliona rocznie.

((Paweł Kozłowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trzech chętnych na budowę terminala na Okęciu