Trzy kampanie dla MSP

opublikowano: 24-10-2014, 00:00

Specjalny program dla drobnych przedsiębiorców z sześciu branż ma im pomóc w efektywnym zużyciu prądu, wody, czy drewna.

Ruszył projekt ekologiczny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przebiega pod hasłem „3 x Środowisko”, bo na program złożą się trzy kampanie, które mają zintegrować firmy z sektora MSP i ich otoczenie w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Przedsięwzięcie jest realizowane przez stowarzyszenie REFA Wielkopolska, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Ustawicznej Transfer oraz Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP). Projekt jest realizowany dla firm z sześciu branż: budowlanej, drzewnej, samochodowej, drukarskiej, spożywczej oraz usług osobistych. Uzyskają one wsparcie we wprowadzaniu zmian, pozwalających efektywnie gospodarować zasobami i uczynić przedsiębiorstwa proekologicznymi. Niezbędną wiedzę przedsiębiorcy i ich pracownicy zdobędą m.in. podczas warsztatów, przez internet i dzięki doradztwu. Przygotowano multimedialny „Pakiet ekologiczny” — przewodnik odpowiednich działań, z narzędziami kalkulacji oszczędności i bazą najlepszych praktyk. Kampanię edukacyjną przewidziano dla 500 firm. W 100 ma być prowadzony monitoring zużycia prądu, wody, czy drewna. Podczas kampanii informacyjnej, dla 3 tys. przedsiębiorców zrzeszonych w ZRP zostanie przedstawiony wpływ na środowisko i zachęty do wdrażania konkretnych rozwiązań. Trzecia kampania ma służyć współtworzeniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstw proekologicznych — jej adresatami będą otoczenie biznesu, instytucje samorządowe i rządowe oraz osoby prywatne. Organizatorzy programu przekonują, że przygodę z ekologią w firmie można zacząć od niewielkich przemian w codziennych przyzwyczajeniach, procedurach czy sprzęcie, m.in. od zmiany oświetlenia w budynku (zwłaszcza w zakładach pracujących w nocy, np. piekarniach), baterii kurkowej na baterię oszczędnościową, wykorzystywania perlatorów (zmniejszających zużycie wody) czy od odzyskiwania ciepła. Projekt będzie realizowany do końca kwietnia 2016 r. Więcej szczegółów na stronie: www.3xsrodowisko.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane