Trzy oferty na Befado

ANP
opublikowano: 15-06-2011, 00:00

Protektor, Lemigo i Maksimum są w grze o prywatyzowaną spółkę.

Protektor, Lemigo i Maksimum są w grze o prywatyzowaną spółkę.

Do resortu skarbu wpłynęły trzy wiążące oferty w przetargu na zakup 85 proc. Bielskich Zakładów Obuwia Befado, jednego z czołowych krajowych wytwórców obuwia tekstylnego.

Zainteresowany nabyciem jest Protektor (producent obuwia ochronnego i wojskowego), Zakłady Produkcji Obuwia Lemigo (specjalizujące się w tekstylnym obuwiu dziecięcym, sportowym oraz w butach dla myśliwych i wędkarzy) oraz katowicka spółka Maksimum należąca do nieruchomościowej grupy Opal Real Estate.

Teraz resort zdecyduje, które firmy dopuści do kolejnego etapu.

Dla Lemigo to już drugie podejście do przetargu. W pierwszym grudziądzka firma jako jedyna złożyła ofertę, jednak przetarg unieważniono.

— Wówczas proponowana przez nas cena była niższa niż ta oczekiwana przez resort — mówi Mirosław Garbacz, prezes i właściciel Lemigo.

Jeśli tym razem spółce uda się dopiąć akwizycję to Lemigo i Befado mogłyby połączyć produkcje.

Na akwizycji zależy także Protektorowi, który nadzieje wiąże m.in. z eksportem Befado na rynek niemiecki (25 proc. sprzedaży). Dziś giełdowa spółka jest na nim obecna poprzez zależną Abebę. Przedstawiciele Opal Real Estate na razie nie ujawniają planów odnośnie przyszłości bielskiej spółki. Zapewniają jedynie, że celem jest zapewnienie dalszego jej intensywnego rozwoju.

Według ostatnich danych, w 2009 r. firma zarobiła na czysto 1,4 mln zł przy 36,81 mln zł przychodów. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 1,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu