Czytasz dzięki

Trzy razy po 5 proc. dywidendy

opublikowano: 13-05-2019, 22:00

Trwająca od kilku dni przecena warszawskich blue chipów sprawiła, że trzy z nich mogą zaoferować stopę dywidendy w wysokości 5 proc. lub więcej.

Już w czwartek 16 maja 2019 r. o podziale zysku zdecyduje walne Santander Banku Polska. Projekt uchwały zakłada, że na akcje większości serii przypadnie 19,72 zł na walor, co daje właśnie ponad 5 proc. Wypłata jest planowana na 14 czerwca, a dniem ustalenia prawa do dywidendy 30 maja.

Zobacz więcej

fot. Krystian Maj-Forum

Osiem dni po Santanderze o podziale zysku zdecyduje PZU. Jeśli podczas spotkania akcjonariuszy nie zapadnie jakaś zaskakująca decyzja, to na wypłatę 2,80 zł na akcję będą musieli poczekać do 5 września. Dniem ustalenia prawa do wypłaty będzie zaś 14 sierpnia. Kurs na poziomie równych 40 zł oznacza, że stopa dywidendy wynosi równe 7 proc. Nieznany jest jeszcze termin spotkania właścicieli Banku Pekao, ale historia wskazuje, że jeśli walne nie odbywa się w kwietniu, to ma to miejsce w czerwcu. Zarząd rekomendował zaś wypłatę 6,60 zł na akcję, co przy obecnym kursie przekłada się na ponad 6-procentową stopę dywidendy.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu