TS: rusza IV etap budowy

Krzysztof Kluska
opublikowano: 27-06-2001, 00:00

TS: rusza IV etap budowy

Gmina Centrum podpisała umowę z wykonawcami dojazdów do mostu Siekierkowskiego na lewym brzegu Warszawy. Wykonaniem zadania zajmie się konsorcjum firm Dromex i Mostostal Warszawa. Kontrakt opiewa na ponad 423 mln zł.

Władz Gminy Warszawa Centrum podpisały kontrakt na budowę zachodniego odcinka Trasy Siekierkowskiej – czwartego etapu realizacji inwestycji. Budowa, która potrwa 15 miesięcy, będzie realizowana przez konsorcjum spółek: Dromexu (powiązanego z giełdowym Budimexem) i Mostostalu Warszawa, który jest wykonawcą mostu. Wartość przedsięwzięcia określono na 124,5 mln EUR (około 423 mln zł). Liderem w konsorcjum, mimo równych udziałów, jest spółka Dromex.

Dwa etapy

Konsorcjum zajmie się budową dojazdów do nowego mostu od ulicy Idzikowskiego, u zbiegu ulic Czerniakowskiej i Witosa. W ramach tego projektu powstaną dwie trzypasmowe trasy szybkiego ruchu oraz bezkolizyjne skrzyżowania. Łączna długość dojazdów do mostu wynosić ma ponad 3,7 km. Jak twierdzą przedstawiciele wykonawców, dopiero po oddaniu do użytku pierwszych dojazdów do mostu rozpocznie się realizacja projektu o nazwie Węzeł Czerniakowski. Węzeł — realizowany w cyklu 22 miesięcy — obejmie wykonanie skrzyżowań dwupoziomowych oraz obiektów towarzyszących (na przykład ekranów akustycznych czy ścieżek rowerowych) wzdłuż odcinka trasy o długości 4 km. Wcześniej, bo już w połowie przyszłego roku, będzie gotowe połączenie mostu z Wałem Miedzeszyńskim, które wykonuje Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, wspomagane przy pracach mostowych (budowa estakad) przez Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych i spółkę Mosty Łódź.

Zgodnie z planami, most wraz z dojazdami ma być oddany do użytku pod koniec września 2002.

Potrzebna zgoda

Obecnie zarówno inwestor (Gmina Centrum), jak i wykonawcy czekają na pozwolenie wojewody mazowieckiego na rozpoczęcie budowy. Nieoficjalnie mówi się, że zgoda na rozpoczęcie robót powinna być wydana jeszcze w tym tygodniu, ale nie wiadomo, czy tak się stanie. Przedstawiciele gminy wierzą jednak, że już w tym tygodniu uda się wprowadzić wykonawców na teren budowy, by mogli zacząć przygotowywać jej zaplecze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TS: rusza IV etap budowy