Czytasz dzięki

TU Europa zapowiada nowe produkty i nowych partnerów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-09-2005, 21:36

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa chce do 2008 r. utrzymać wskaźnik rentowności kapitału ROE na poziomie 24-28 proc., wprowadzić nowe produkty i co najmniej podwoić liczbę partnerów finansowych - powiedział we wtorek PAP prezes TU Europa Jacek Podoba.

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa chce do 2008 r. utrzymać wskaźnik rentowności kapitału ROE na poziomie 24-28 proc., wprowadzić nowe produkty i co najmniej podwoić liczbę partnerów finansowych - powiedział we wtorek PAP prezes TU Europa Jacek Podoba.

    "Strategia, którą TU Europa przyjęła na lata 2006-2008, zakłada utrzymanie ROE na wysokim poziomie, co dla nas oznacza wyniki zwrotu z kapitału podobne do osiąganych w roku 2004 i planowanych na rok 2005. W perspektywie 2008 roku mamy też w planach co najmniej podwojenie liczby partnerów finansowych i znaczące poszerzenie naszych obecnych relacji z bankami" - powiedział Podoba.

    Obecnie spółka współpracuje z ponad 20 bankami, instytucjami finansowymi i pośrednikami finansowymi, w tym z sześcioma spośród 10 największych banków w Polsce.

    "Rozwój planujemy oprzeć m.in. na pogłębieniu współpracy z sektorem finansowym, szczególnie wykorzystując wzrost liczby i wartości udzielanych kredytów hipotecznych i konsumpcyjnych. Chcemy także poszerzyć liczbę oferowanych produktów. Mają one być odpowiedzią na zapotrzebowanie instytucji finansowych i klientów" - powiedział Podoba.

    "Zajmujemy bardzo silną pozycję w obszarze współpracy pomiędzy ubezpieczycielami a sektorem bankowym. Będziemy się specjalizować w zakresie produktów bancassurance, które stanowią doskonałe uzupełnienie oferty produktowej banków. Już niedługo przedstawimy naszym partnerom bankowym nowe produkty. Będą to zarówno takie, które wynikają z naszej specjalizacji w obsłudze rynku kredytów hipotecznych, jak i bazujące na inwestycyjnym charakterze produktów ubezpieczeniowych łączonych z produktami bankowymi" - dodał.

    TU Europa planuje również rozwój sprzedaży indywidualnej poprzez pozyskaną w sierpniu spółkę RB Expert SA, zajmującą się doradztwem i pośrednictwem finansowym w zakresie kredytów, ubezpieczeń i inwestycji.

    "Obecnie RB Expert funkcjonuje w kilkunastu miastach, posiada sieć kilkuset agentów i doradców finansowych w całym kraju. Spółka ma jak dotąd niewielki udział w rynku. Powstała w 2004 roku, jednak bardzo dynamicznie się rozwija i systematycznie zwiększa zarówno ilość oferowanych produktów, jak i wolumen sprzedaży" - powiedział Podoba.

    Grupa TU Europa szacuje, że na koniec 2005 r. uzyska przypis składki powyżej 0,5 mld zł. Obecnie spółka życiowa znajduje się w pierwszej dziesiątce towarzystw ubezpieczeń na życie w Polsce. Prognoza wyników TU Europa na 2005 r. zakłada wypracowanie skonsolidowanego zysku netto w wysokości ponad 27,4 mln zł. Grupa szacuje, że osiągnie w tym roku około 4 proc. udziału na rynku ubezpieczeń na życie i 0,5 proc. udziału w rynku ubezpieczeń majątkowych mierzonego przypisem składki.

    TU Europa jest jedną z dwóch firm ubezpieczeniowych notowanych na warszawskiej giełdzie. Razem ze spółką córką, TU na Życie Europa SA, towarzystwo oferuje ubezpieczenia inwestycyjne, spłaty zobowiązań kredytowych (w tym kredytów i pożyczek hipotecznych), mienia będącego przedmiotem kredytowania lub leasingu, assistance, NW, utraty i niezdolności do pracy, oraz ubezpieczenia na życie. Głównymi akcjonariuszami TU Europa są LC Corp B.V z 74,33 proc. udziałów i Leszek Czarnecki, który ma 25,14 proc. udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane