Tunezja zaprasza polski biznes

opublikowano: 17-09-2012, 00:00

Targi, indywidualne spotkania biznesowe, warsztaty — na to mogą liczyć przedsiębiorcy podczas misji w Tunisie.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) organizuje dla naszych firm misję gospodarczą do północnej Afryki. Wybierze się ona do Tunisu, a jej członkowie będą tam przebywać od 28 do 30 listopada. Przedsięwzięcie jest częścią inicjatywy Komisji Europejskiej „Mission for Growth”. Wspiera ona przedsiębiorców z UE w nawiązywaniu kontaktów biznesowych i poznawaniu rynków takich państw jak Chiny, Rosja czy kraje Afryki. Pierwszym elementem misji są targi, w których weźmie udział 300 tunezyjskich firm z branży usługowej i przemysłowej. Najliczniej będą reprezentowane sektory: mechaniczny i metalurgiczny (91), rolno-spożywczy (77) oraz elektryczny i elektroniczny (49). Biznesowych partnerów mogą też znaleźć branże: tworzyw sztucznych, technologiczna i ICT oraz farmaceutyczna.

Hala wystawowa zostanie podzielona na dwa centra: w pierwszym zaprezentują się przedsiębiorcy z branż technologicznych i usługowych, a w drugim — ośrodki wspierające inwestycje i instytucje finansujące. Drugim elementem misji będą indywidualne spotkania biznesowe. Są one przeznaczone przede wszystkim dla przedsiębiorców z branż: mechanicznej i elektrotechnicznej, rolno-spożywczej, tworzyw sztucznych, energii odnawialnej i ochrony środowiska, ICT i farmaceutycznej. Profile firm tunezyjskich, które wezmą udział w giełdzie, znajdują się na www.cat2012. tn/en/offres.asp. Na tej stronie przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w spotkaniach znajdą także formularz rejestracyjny.

Trzecim elementem wyjazdu są konferencje i warsztaty. Zostaną one poświęcone przede wszystkim wzmocnieniu rozwoju przemysłowego Tunezji i zwiększeniu szans na inwestycje. Udział w giełdzie i targach jest bezpłatny. Przedsiębiorcy mogą liczyć także na bezpłatne wsparcie ze strony ośrodków sieci EEN. Koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Szacowany koszt misji (noclegi i przelot) to ok. 4 tys. zł. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z pakietów przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, które obejmują m.in. transfer z lotniska i zakwaterowanie. Szczegóły na temat misji można znaleźć na stronie www.cat2012.tn.

28.09

Najpóźniej tego dnia trzeba zgłosić udział w misji..

WIĘCEJ INFORMACJI

Justyna Sapryk Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tel.: +22 432-71-02 justyna_sapryk@parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu