Czytasz dzięki

Turkish Airlines szykują się do wznowienia lotów

opublikowano: 06-05-2020, 13:05

Turkish Airlines, jedna z największych na świecie linii lotniczych szykuje się do stopniowego wznowienia operacji, donosi Reuters.

Przewoźnik zakłada, że pierwsze loty uruchomone zostaną w czerwcu, a powrót do niemal pełnej działalności operacyjnej zajmie około czterech miesięcy.

Turkish Airlines
Zobacz więcej

Turkish Airlines fot. ugpix / MEGA/The Mega Agency/ Forum

Turecka linia przed wybuchem epidemii koronawirusa obsługiwała trasy do 126 krajów, a w wyniku wprowadzonych obostrzeń zmuszona została do zawieszenia wszystkich pasażerskich lotów międzynarodowych. 

Na początek, w czerwcu planowane jest przywrócenie ruchu do zaledwie 19 krajów. Do września, jak zakłada planowany harmonogram, jeśli sytuacja związana z pandemią będzie ulegała poprawie liczba ta ma zwiększyć się do 99.

Turkish Airlines zawiesiły loty pasażerskie do 28 maja po zamknięciu granic w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W ubiegłym roku przewiozły ponad 74 mln pasażerów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane