Tusk i Kaczyński o walce Adamka

PAP
opublikowano: 10-09-2011, 15:11

Walka Tomasza Adamka i Witalija Kliczko elektryzuje nie tylko kibiców boksu. Głos zabrali czołowi politycy dwóch głównych partii politycznych w Polsce.

Donald Tusk

„Wszystkie parametry wskazują na Kliczkę, ale gdyby sport polegał tylko na zasięgu ramion, wadze, obwodzie bicepsu i statystyce, to byłby nudny, a sport na szczęście jest nieprzewidywalny. Adamek to wielki duch, w trochę mniejszym ciele, ale duch przynajmniej tak wielki, jak u obu braci Kliczków. Oczywiście będę trzymał kciuki za Adamka. Mam nadzieję, że moja żona zdążyła wykupić pay per view i że będą mógł walkę obejrzeć w telewizji".

Jarosław Kaczyński

"Dzisiaj będzie wydarzenie szczególne. Mianowicie dojdzie do walki polskiego boksera o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. To jest bokser szczególnego rodzaju, taki można powiedzieć bardzo sympatyczny, bardzo polski. Chciałem mu życzyć wszystkiego najlepszego, żeby wygrał po prostu, żeby został mistrzem świata. Kiedyś, kiedy było jego starcie z Gołotą postawiłem na niego. Inni postawili na jego konkurenta. Wygrał bez trudu. Życzę, żeby tak samo było i tym razem. Wszystkiego najlepszego. Przekazuję życzenia do Wrocławia".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Tusk i Kaczyński o walce Adamka