Tusk: PO musi się przygotować do wcześniejszych wyborów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2006, 21:37

Nie jest planem PO przeprowadzenie wcześniejszych wyborów parlamentarnych - zapewnił szef Plataformy Donald Tusk podczas konferencji po wtorkowym spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Ale, jak dodał, wcześniejsze wybory są prawdopodobne i PO musi się do nich przygotować.

Nie jest planem PO przeprowadzenie wcześniejszych wyborów parlamentarnych - zapewnił szef Plataformy Donald Tusk podczas konferencji po wtorkowym spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Ale, jak dodał, wcześniejsze wybory są prawdopodobne i PO musi się do nich przygotować.

    "Nie jest planem PO przeprowadzenie wcześniejszych wyborów. Nie mamy my - jako Polacy - żadnej gwarancji, że wybory w marcu lub kwietniu zmienią w sposób zasadniczy sytuację w Polsce" - mówił Tusk.

    Według jego relacji L.Kaczyński usłyszał od PO, że "szuka sposobu takiego rozwiązania i namawia pana prezydenta, żeby szukał takich sposobów, które oddalą groźbę wcześniejszych wyborów".  Ale, jak zaznaczył, według PO wcześniejsze wybory są bardzo prawdopodobne. "Nie dlatego, że my tego chcemy, ale dlatego, że terminy są nieubłagane i są preferowane szybkie terminy przez pana prezydenta" (dotyczące terminu zakończenia prac nad budżetem - PAP).

    "Dlatego PO od dzisiaj będzie w stanie intensywnych przygotowań do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Bez satysfakcji i bez refleksji. Musimy się od dziś przygotować się do wcześniejszych wyborów" - podkreślił Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane