TVN proponuje ekstradywidendę i odwołuje prognozę

KZ
opublikowano: 15-02-2012, 07:58

Zarząd TVN zarekomenduje specjalną dywidendę za rok 2011 w wysokości 0,1 zł na akcję. Jednocześnie odwołano prognozę wyników na rok 2012.

Markus Tellenbach, prezes TVN
Markus Tellenbach, prezes TVN
None
None

Dywidenda ta zostanie wypłacona ze zakumulowanych zysków.

Propozycja wynika z tego, że platforma n osiągnęła cel rocznego dodatniego wyniki EBITDA.

W komunikacie podano, że olityka dywidendowa Grupy TVN pozostaje niezmieniona i zakłada od 30% do 50% rocznego skonsolidowanego zysku netto, w uzależnieniu od poziomu zadłużenia i płynności Grupy TVN.

Jednocześnie spółka poinformowała o odwołaniu prognozy na rok 2012, co jest związane z "istotnym pogorszeniem warunków makroekonomicznym branych pod uwagę przy konstruowaniu wyżej wspomnianych prognozy na 2012 r. a wpływających w znacznym stopniu na rynek reklamy oraz z oczekiwanymi zmianami w strukturze Grupy TVN w związku z umową zawartą pomiędzy Grupą TVN oraz Grupą Canal+ dotyczącą strategicznego partnerstwa".

Zdaniem zarządu spółki w obecnym niestabilnym otoczeniu rynkowym nie jest możliwe wystarczająco precyzyjne oszacowanie wyników finansowych spółki na 2012 r.

"Dodatkowo wpływ zmian w strukturze Grupy TVN na wyniki finansowe Spółki w związku z wyżej wymieniona umową jest jeszcze zbyt trudny do przewidzenia. W związku z powyższym, Zarząd Spółki podjął decyzję o niepublikowaniu nowej prognozy wyników na 2012 r" - dodano.

TVN prognozował osiągnięcie 770 mln zł EBITDA w 2012 r. przy wysokim, jednocyfrowym wzroście rynku reklamy TV.

W czwartym kwartale przychody grupy wyniosły 594 mln zł i były o 7 mln zł niższe, niż rok wcześniej. EBITDA zwiększyła się do 212 mln zł (+15 proc.), a wynik netto z działalności kontynuowanej spadł o jedną czwartą do 75 mln zł. Łączny wynik z działalności zaniechanej i kontynuowanej to 12 mln zł (spadek o 22 proc.).

Narastająco po czterech kwartałach strata netto z działalności kontynuowanej to 66 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane