Tym będą żyły rynki

Michał Żuławiński Bankier.pl
opublikowano: 01-11-2015, 22:00

Kalendarium inwestora

Poniedziałek

Pierwszy roboczy dzień listopada na rynkach finansowych upłynie pod znakiem publikacji indeksów PMI dla przemysłu z takich krajów, jak m.in. Japonia, Rosja, Francja, Niemcy, Wielka Brytania i USA, oraz ze strefy euro. W poniedziałek pod obserwacją będzie ponadto turecka lira, ponieważ w niedzielę nad Bosforem odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne. O godz. 14 GUS po raz drugi przedstawi wstępne wyliczenie wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. O godz. 20 wszystkie oczy zwrócone będą na Waszyngton, gdzie przemawiać będzie Janet Yellen biorąca udział w posiedzeniu Rady Nadzoru Stabilności Finansowej.

Wtorek

Wtorek rozpocznie się od decyzji australijskich władz monetarnych w sprawie stóp procentowych. Kalendarium makroekonomiczne w Europie na ten dzień jest w zasadzie puste. O godz. 16 z USA nadejdą ważne dane o zamówieniach w przemyśle. Popołudnie zdominowane zostanie przez prezesów dwóch potężnych banków centralnych. O godz. 18 głos zabierze Thomas Jordan ze Szwajcarskiego Banku Narodowego, zaś godzinę później uwagę inwestorów skupi Mario Draghi z Europejskiego Banku Centralnego.

Środa

Na Dalekim Wschodzie rozpocznie się także trwająca przez cały dzień seria publikowania indeksów PMI dla sektorów usług. Tradycyjnie rozpoczną Chiny, później pojawią się dane dla m.in. Indii, Niemiec, strefy euro i USA. O godz. 9 głos ponownie zabierze Mario Draghi, prezes EBC, któremu na konferencji we Frankfurcie towarzyszyli będą inni przedstawiciele banku. W USA rozpocznie się odliczanie do piątkowej publikacji „payrollsów”. Środową przystawką będzie raport ADP, który na rynek trafi o godz. 14.15. Kwadrans później inwestorzy zapoznają się z danymi o amerykańskiej wymianie handlowej. O godz. 16 Janet Yellen zeznawać będzie przed komisją ds. usług finansowych Izby Reprezentantów. Po południu spodziewać możemy się decyzji Rady Polityki Pieniężnej ws. stóp procentowych. Konferencja prasowa o 16.

Czwartek

O godz. 8 poznamy dane o zamówieniach w przemyśle Niemiec. O 09.15 podane zostaną dane o inflacji CPI w Szwajcarii. W USA, jak co czwartek, podana zostanie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30). Godzinę wcześniej Raport Challengera dorzuci kolejną garść informacji o amerykańskim rynku pracy.

Piątek

Piątek otworzy wystąpienie prezesa Banku Japonii Haruhiko Kurody (godz. 5). Makroekonomicznym gwoździem programu będzie publikacja danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Jak zwykle w centrum uwagi znajdą się dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i prywatnym. Publikacja danych, które mogą poruszyć rynkami na całym świecie, zaplanowana została na 14.30 czasu polskiego. Wynik opublikują m.in. PGNiG, CCC, Amrest, Allianz i Berkshire Hathaway. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki