Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 26-08-2018, 22:00

Tydzień rozpocznie się dosyć łagodnie — w kalendarium znajdziemy jedynie indeks instytutu Ifo (10), który obrazuje nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców.

Poniedziałek

Inwestorzy mogą jednak reagować na weekendowe sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole. Z drugiej strony, czynnikiem uspokajającym sytuację na rynkach może być brytyjskie letnie święto bankowe, ze względu na które na giełdach zabraknie inwestorów z londyńskiego City. Wyniki: Asseco Poland, PKBM, Ten Square Games.

Wtorek

O 10 Europejski Bank Centralny przedstawi dane dotyczące podaży pieniądza i dynamiki kredytu w strefie euro. Godz. 14.30 to moment publikacji raportu o amerykańskim saldzie obrotów towarowych. Następnie światło dzienne ujrzą raport o cenach nieruchomości w największych metropoliach Stanów Zjednoczonych (15) oraz indeks nastrojów tamtejszych konsumentów (16). Wyniki: CD Projekt, Grupa Azoty, PKO BP, Livechat.

Środa

O poranku sprawdzimy, w jakich nastrojach są konsumenci w Japonii (7) oraz w Niemczech (8). O 8.45 przyjrzymy się zrewidowanym danym o PKB Francji, a o 9 sprawdzimy sytuację na węgierskim rynku pracy. Najważniejszym momentem dnia będzie publikacja zrewidowanego odczytu dynamiki amerykańskiego PKB (14.30) — pierwsza publikacja pokazała najsilniejszy wzrost od czterech lat. Wyniki: Eurocash.

Czwartek

Na pierwszy ogień pójdą dane o sprzedaży detalicznej w Japonii (1.50). Następnie poznamy wartość inflacji w Hiszpanii (9) oraz stopy bezrobocia w Niemczech (9.55). Dynamika cen u naszych zachodnich sąsiadów znajdzie się w centrum uwagi o 14. Pół godziny później poznamy tempo wzrostu PKB w Kanadzie, a także dane o dochodach i wydatkach Amerykanów. Wyniki: PGNiG, PZU, 11 bit, BGŻ BNP Paribas, Boryszew, CI Games, Trakcja, Vistula.

Piątek

Ostatni dzień sierpnia dostarczy wielu makroekonomicznych wrażeń. Na początek czekać na nas będzie paczka danych z Japonii, w której znajdziemy stopę bezrobocia (1.30), inflację bazową w regionie Tokio (1.30) oraz produkcję przemysłową (1.50). O 3 w Chinach opublikowany zostanie indeks PMI dla sektora przemysłowego. W Europie piątek upłynie w rytmie publikacji kolejnych porcji danych o PKB. Do przeglądu staną Finlandia (8), Czechy (9), Litwa (10), Polska (10), Włochy (12), Portugalia (12), Łotwa (12) i Belgia (15). Przypomnijmy, że GUS wstępnie oszacował dynamikę wzrostu naszej gospodarki na 5,1 proc. Drugą wiązkę danych stanowić będą raporty o inflacji, które napłyną z Polski (10), Włoch (11) oraz z Eurostatu (11), który wstępnie zobrazuje sytuację w całej strefie euro. W przypadku naszego kraju analitycy spodziewają się lekkiego obniżenia inflacji, z 2 proc. do 1,9 proc. Wyniki: Bioton, Comarch, Krezus, Marvipol, BAH, Skarbiec, Petrolinvest. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu