Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 16-09-2018, 22:00

Ostatni tydzień lata na rynkach finansowych upłynie w rytm publikacji kolejnych danych makroekonomicznych oraz wyników spółek.

Poniedziałek

Dzień rozpoczniemy od danych o stopie bezrobocia i produkcji przemysłowej w bacznie obserwowanej przez inwestorów Turcji (9). O 11 Eurostat przedstawi dane o inflacji konsumenckiej w poszczególnych państwach Unii Europejskiej.

Wtorek

O 10 poznamy dane GUS dotyczące przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia w sierpniu. Analitycy przewidują, że płace wzrosły o 7 proc., zaś zatrudnienie o 3,5 proc.

O 14 decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Narodowy Bank Węgier. Po południu poznamy wartość amerykańskiego indeksu nieruchomości NAHB (16), a także dane o napływie kapitałów do USA (22). Dzień zamknie raport opisujący zapasy ropy (22.40). Wyniki: Wielton, Wojas

Środa

Nad ranem polskiego czasu powinniśmy znać już decyzję Banku Japonii ws. polityki monetarnej. Z Kraju Kwitnącej Wiśni nadejdą też ważne dane o eksporcie i imporcie (1.50). O 10 poznamy kolejny fragment polskiej rzeczywistości gospodarczej — tym razem będą to dane o produkcji przemysłowej, inflacji producenckiej oraz koniunkturze konsumenckiej. Inflacja, zarówno CPI jak i i PPI, znajdzie się w centrum uwagi także w Wielkiej Brytanii (10.30). Wyniki: Vivid

Czwartek

Już 45 minut po północy poznamy dynamikę PKB Nowej Zelandii. W Europie w centrum uwagi znajdą się węgierskie wynagrodzenia (9) oraz decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego w sprawie polityki monetarnej (9.30). O 10 o polityce monetarnej decydował będzie Norgesbank. Bank centralny na tapecie znajdzie się także w Polsce, a to za sprawą publikacji protokołu z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (14.30). W USA, jak co czwartek, pojawią się dane dotyczące wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30). Publikacji tej towarzyszyć będzie indeks Fed z Filadelfii (14.30), sprzedaż domów na rynku wtórnym (16).

Piątek

W ostatni rynkowy dzień tygodnia na pierwszy plan wybiją się wstępne odczyty indeksów PMI dla czołowych gospodarek świata. Przegląd obejmie Japonię (2.30), Francję (9.15), Niemcy (9.30), strefę euro (10) i USA (15.45). Ponadto w piątkowym kalendarium znajdziemy inflację w Japonii (1.30), dynamikę PKB we Francji (8.45) oraz najważniejszą z polskiej perspektywy publikację opisującą dynamikę sprzedaży detalicznej w naszym kraju (10). Tydzień zakończy odczyt danych o inflacji w Kanadzie (14.30). Wyniki: Idea Bank, Getin, Gino Rossi, Braster © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy