Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 12-11-2018, 22:00
aktualizacja: 13-11-2018, 11:39

W nowym tygodniu w centrum uwagi znajdą się raporty dotyczące dynamiki PKB w wielu krajach, w tym w Polsce. Na GPW nie zabraknie kolejnych wyników spółek.

Wtorek

O godz. 8 światło dziennie ujrzy dynamika wzrostu PKB w Norwegii. O tej samej porze poznamy wartość inflacji w Niemczech. O 10 NBP zaprezentuje nowy raport o inflacji. Zza naszej zachodniej granicy o 11 napłynie także indeks ZEW. O 14 natomiast NBP przestawi polski bilans płatniczy.

Wyniki podadzą m.in. PGE i Wirtualna Polska.

Środa

Kolejny w tym roku „dzień z PKB” rozpoczniemy od doniesień z Japonii (0.50). Następnymi krajami informującymi o dynamice wzrostu będą Niemcy (8), Finlandia (8), Rumunia (8), Czechy (9), Słowacja (9), Węgry (9), Holandia (9.30), Polska (10), Portugalia (10.30) i strefa euro (11). W przypadku naszego kraju, analitycy przewidują lekkie spowolnienie tempa wzrostu do 4,5 proc. wobec 5,1 proc. w drugim kwartale. Równolegle z danymi o PKB, statystycy z GUS przedstawią ostateczne dane dotyczące inflacji CPI (10). Raporty dotyczące inflacji nadejdą także z Wielkiej Brytanii (10.30) i USA (14.30). Natomiast Eurostat o 11 przedstawi raport o produkcji przemysłowej. Wyniki opublikują m.in. CD Projekt, GTC, KGHM i 11bit Studios.

Czwartek

Dzień rozpoczniemy od zerknięcia na kondycję australijskiego rynku pracy (10.30) oraz dynamiki cen nieruchomości w Chinach (2.30). O 11 poznamy dane dotyczące handlu zagranicznego strefy euro, zaś o 14 NBP przedstawi bacznie obserwowane przez RPP wskaźniki inflacji bazowej. O 14.30 w Stanach Zjednoczonych pojawią się dane o sprzedaży detalicznej oraz liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wyniki podadzą m.in. PZU i AmRest.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie raport o inflacji w strefie euro (11). Za oceanem w centrum uwagi znajdzie się odczyt dynamiki produkcji przemysłowej (15.15). Wyniki przedstawią Comarch i Bioton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu