Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 18-11-2018, 22:00

W cieniu afery KNF oraz brexitowych i włoskich turbulencji, w tym tygodniu na rynki napłynie kolejny zestaw danych i wyników.

Poniedziałek

Nowy tydzień rozpoczniemy od spojrzenia na dane dotyczące japońskiego handlu zagranicznego (0.50). Z krajowej perspektywy ważniejsza będzie godz. 10, kiedy GUS przedstawi raport o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw. Po południu w USA pojawią się dane dotyczące nastrojów na rynku nieruchomości (16). Poniedziałek przejdzie do historii jako dzień, w którym prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Do PPK przystąpić będzie można od lipca 2019 r. Na poniedziałek planowane jest także przesłuchanieLeszka Czarneckiego. Biznesmen ma stawić się w katowickiej prokuraturze o 11. Wyniki przedstawią Amica i Newag.

Wtorek

Wtorek przyniesie podobny zestaw co poniedziałek. Dane o handlu tym razem pochodzić będą ze Szwajcarii (8), zaś nowych informacji o polskiej gospodarce dostarczy raport GUS o produkcji przemysłowej (10). W USA w centrum uwagi znajdą się pozwolenia na budowę domów (14.30), którym towarzyszyć będą doniesienia o zapasach paliw (22.40). Wyniki przedstawią LPP, Asseco Poland i Wielton. Idea Bank przesunął publikację raportu na 28 listopada.

Środa

Kolejny zestaw danych z krajowej gospodarki stanowić będą wskaźniki koniunktury konsumenckiej (10). Za oceanem inwestorzy zwracać będą uwagę na dane o zamówieniach na dobra trwałe (14.30), sprzedaży domów na rynku wtórnym (16), indeksy Conference Board oraz Uniwersytetu Michigan (16), a także zmianę zapasów paliw (16.30). W środę Komisja Europejska ma ponownie odnieść się do włoskiego budżetu. Wyniki opublikują: PGNiG, Ciech, Monnari i Sfinks.

Czwartek

W dniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia (brak handlu na Wall Street) na rynek jako pierwsze trafią dane o inflacji w Japonii (0.30). O 9 poznamy informacje o wynagrodzeniach na Węgrzech, zaś o 10 GUS przedstawi dane o sprzedaży detalicznej. 13.30 oraz 14 to godziny publikacji protokołów z ostatnich posiedzeń Rady Prezesów EBC oraz polskiej Rady Polityki Pieniężnej. Wyniki przedstawią JSW, PKP Cargo i Boryszew.

Piątek

„Czarny piątek” (w USA sesja skrócona do 19 czasu polskiego) upłynie pod znakiem niezbyt ostatnio optymistycznych wskazań dotyczących indeksów PMI dla głównych gospodarek świata. Zaczniemy od Japonii (1.30), pod lupę weźmiemy Francję (9.15), Niemcy (9.30), strefę euro (10) oraz USA (15.45). O 8 Niemcy przedstawią dokładniejsze dane dotyczące PKB — wstępny raport pokazał pierwszy od ponad trzech lat spadek dynamiki wzrostu poniżej zera. O 14 NBP poda dane o podaży pieniądza. Gdy zakończymy rynkowy tydzień, rozpocznie się wielkie odliczanie do „brexitowego” szczytu 27 państw UE, który odbędzie się w niedzielę 25 listopada. Przywódcy pochylą się nad zatwierdzeniem planu rozwodu Wielkiej Brytanii z UE, który w mijającym tygodniu przedstawiła premier Theresa May. Wyniki przedstawią: Getin, Enea, Bogdanka, CI Games i Tarczyński. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu