Tysiące chcą być radcami

MBE
opublikowano: 25-09-2009, 00:00

O aplikację radcowską ubiegała się w tym roku rekordowa liczba chętnych.

O aplikację radcowską ubiegała się w tym roku rekordowa liczba chętnych.

Na egzamin, który odbył się w minioną sobotę, warszawska Okręgowa Izba Radców Prawnych (OIRP) przyjęła aż 3075 wniosków od kandydatów. Tylu nie było nigdy w 27-letniej historii samorządu radców. Co ciekawe, większość stanowiły kobiety (54,8 proc.). Zdało 2170 osób.

— Zawód radcy prawnego jest coraz bardziej rozpoznawalny na rynku prawniczym. Poza tym przez ostatnie 10 lat znacznie wzrosła liczba absolwentów prawa. Dziś tylko w Warszawie te studia kończy kilka tysięcy osób — mówi Michał Stępniewski, wicedziekan Rady OIRP w stolicy.

Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości radców prawnych wciąż mamy za mało. Statystyki OIRP wskazują z kolei, że pod tym względem jesteśmy porównywalni do innych krajów europejskich.

— Jak w każdym zawodzie i w tym liczą się najlepsi. O tym, czy rynek wchłonie wszystkich radców, zdecyduje konkurencja. Pracę znajdą ci, którzy będą dobrze wykonywali zawód — uważa dziekan Stępniewski.

W całym kraju do egzaminu na aplikację radcowską zgłosiło się 8755 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu