Tysiące użytkowników UCS

MK
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

Platforma obliczeniowa Cisco podbija Polskę, Europę i świat.

Od dwóch lat spółka Cisco Systems oferuje wyposażoną w magistralę platformę obliczeniową Unified Computing System (UCS). Przez ten czas wdrożyło ją ponad 10 tys. klientów na świecie, w tym 3 tys. z Europy. Nie brak wśród nich polskich instytucji— prywatnych i publicznych, szczególnie z sektorów finansowego, usług i edukacji.

— Dla naszych firm szczególnie istotne okazały się możliwości nowatorskiej zintegrowanej architektury tego systemu, który pozwala specjalistom ds. IT na wprowadzenie rozwiązań przyspieszających proces implementacji, a firmom daje wymierne oszczędności podczas wdrożeniai użytkowania — twierdzi Grzegorz Dobrowolski, dyrektor techniczny w Cisco. UCS integruje zadania obliczeniowe, pracę w sieci, zarządzanie i wirtualizację. Łączy w zintegrowany system serwery o stanowiącej branżowy standard architekturze x86 z rozwiązaniami sieciowymi i mechanizmami dostępu do pamięci masowej.

System UCS pobił 53 światowe rekordy w branżowych testach wydajności i zdobył ponad 10 nagród branżowych za innowacyjność. Sukces ten Cisco przypisuje m.in. współpracy z takimi producentami infrastruktury i oprogramowania, jak BMC, CA, Citrix, EMC, Hitachi Data System, Microsoft, NetApp, Oracle, Red Hat czy SAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane