Czytasz dzięki

UBS i Credit Suisse wypłacą tylko część dywidendy

opublikowano: 09-04-2020, 07:35

Dwa największe szwajcarskie banki UBS i Credit Suisse wypłaca swoim akcjonariuszom jedynie część dywidendy z zysku za 2019 r., donosi Reuters. To reakcja na wcześniejszą krytykę ze strony FINMA, organu nadzorującego rynki finansowe.

FINMA negatywnie odniósł się do wcześniejszych zapowiedzi utrzymania pełnej wypłaty dywidendy w trakcie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa.

Franki szwajcarskie
Wyświetl galerię [1/2]

Franki szwajcarskie fot. Bloomberg

Obie instytucje ugięły się presji ze strony nadzoru, chociaż twierdzą, że mają silne pozycje kapitałowe i płynnościowe, co pozwala im wspierać szwajcarską gospodarkę i ich klientów w kryzysie, a także wypłacać dywidendy.

UBS zadeklarował obecnie, że wypłaci dywidendę w wysokości 0,73 USD w dwóch transzach, z czego połowa jako dywidendę zwykłą, a reszte jako dywidendę specjalną - która zostanie osobno zatwierdzona przez akcjonariuszy 19 listopada - po opublikowaniu wyników za trzeci kwartał.

Credit Suisse zapowiedział z kolei, że przeprowadzi ponowną analizę swojej propozycji dywidendy i zamiast całkowitej dywidendy 0,2776 franka szwajcarskiego na akcję zaproponuje wypłatę gotówki w wysokości 0,1388 franka na akcję. Połowa zostanie wypłacona z zysków zatrzymanych, a połowa z rezerw na wkłady kapitałowe.

Powiedział również, że zaproponuje następnie drugą wypłatę środków pieniężnych w tej samej wysokości, która zostanie zatwierdzona przez nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy w trzecim kwartale 2020 r.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane