Uchwycone Mazowsze

AH
14-12-2007, 00:00

Mieszkańcy województwa mazowieckiego chętnie

patrzą na swą małą

ojczyznę przez obiektyw. Świadczy o tym druga edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez samorząd województwa — zgłoszono do niej prawie 4 tys. prac. Jury wyróżniło 14 w trzech kategoriach — reportaż, architektura i krajobraz. Pierwsze miejsca zdobyli: Mateusz Tyszkiewicz z Pułtuska za „Tajemnice Wenecji Mazowsza” (krajobraz), Piotr Wassermann z Warszawy za „Chłodna nocą” (architektura) oraz Adam Krasuski z Siedlec za „Siedlce. Montaż figury Jacka” (reportaż).

— Wielu młodych ludzi garnie się do aparatu. Cieszy również zaangażowanie nauczycieli dopingujących uczniów do udziału w takich konkursach. W ten sposób można odkryć wiele talentów — uważa Zenon Żyburtowicz, fotograf i członek jury.

Konkurs trwał od 24 września do 31 października. Wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia na uroczystej gali VIII edycji Nagród Marszałka w Teatrze Polskim w Warszawie. Wyróżnione zdjęcia zostaną wykorzystane w publikacjach promujących województwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Uchwycone Mazowsze