Uczelnia w Delft rezygnuje z mięsa i ryb

PAP , DI
opublikowano: 13-05-2021, 13:13

Stołówka Technische Universiteit Delft jest pierwszą uczelnią w Holandii, który przestała serwować mięso i ryby. Studenci mówią o wegańskim terrorze.

Studenci Wydziału Architektury Technische Universiteit Delft, największej i najstarszej uczelni technicznej w Holandii, nie będą mogli zamówić w uczelnianej stołówce żadnych potraw zawierających mięso lub ryby. Uczelnia informuje, że jest to ważny krok do tego, aby kampus stał się w ciągu 10 lat całkowicie neutralny klimatycznie.

— Jeśli naprawdę chcemy coś zrobić na rzecz klimatu, nasza dieta również musi się zmienić — powiedział Andy van den Dobbelsteen, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w Technische Universiteit Delft, cytowany w dzienniku „Algeemen Dagblad”.

Według niego przejście na opcje wegetariańskie i wegańskie zmniejszy emisję CO2 w stołówce.

Decyzja uczelni nie wszystkim się podoba. Cytowani przez dziennik studenci mówią o „wegańskim terrorze”. Podkreślają także, że nie była z nimi konsultowana. Również część kadry nie jest zadowolona z wprowadzonych zmian. Jej zdaniem przejście na dania czysto wegetariańskie to początek „niebezpiecznego rozwoju”.

— Jako obywatel będę miał mniejszy wybór i to jest najmniej niepokojące. To po prostu wywoła efekt kuli śnieżnej — powiedział jeden ze pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane