Udał nam się rok 2007

MIB, GAS
opublikowano: 10-01-2008, 00:00

Zapytani o ubiegły rok przedstawiciele i szefowie największych firm branży TSL najchętniej opowiadali o sukcesach.

Zapytani o ubiegły rok przedstawiciele i szefowie największych firm branży TSL najchętniej opowiadali o sukcesach.

Janusz Górski

prezes Schenkera

Nastąpił dynamiczny rozwój firmy, odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost przychodów. Udało nam się także ustabilizować produkcję w okresie szczytów przewozowych, co uważamy za duże osiągnięcie. Dynamicznie rozwinęliśmy logistykę magazynową, na koniec roku dysponowaliśmy około 70 tys. mkw. powierzchni. Jednocześnie dzięki rozwojowi polskiego handlu z Azją zdynamizowaliśmy rozwój biznesu logistycznego, opartego na transporcie lotniczym i oceanicznym. Po integracji z Bax Global nasze możliwości, zwłaszcza na amerykańskim rynku, znacznie wzrosły. Także dzięki przejęciu głównego operatora hiszpańskiego (SpainTir), staliśmy się potentatem na tym rynku. Rozpoczęliśmy również obsługę lotniczą Della i jego dostawców z Azji do Europy, w tym do nowej fabryki w Łodzi.

Robert Mianowski

dyrektor generalny TNT Express

To był dla nas dobry rok. Wieńczymy go pozycją lidera rynku międzynarodowych usług kurierskich (z udziałem ponad 41 proc.) i znacząco zwiększoną konkurencyjnością na rynku krajowym.

Potwierdziła się również skuteczność przyjętej przez nas strategii. Mam tu na myśli dynamiczny rozwój spółki dzięki koncentracji na najważniejszych dla TNT segmentach rynku oraz konsekwentną rozbudowę infrastruktury. Największą jednak satysfakcję w minionym roku sprawiło nam zdobycie drugi rok z rzędu Złotego Godła w konkursie Operatora Logistycznego Roku.

Tomasz Buraś

prezes DHL Express

Kolejny dobry rok. Rozwój rynku i przyjęta strategia wzrostu przełożyły się na inwestycje w infrastrukturę logistyczną, informatyczną i pracowników. Naszą inwestycją roku było Centrum Obsługi Klienta DHL w Łodzi. Rozwiązania wprowadziły nową jakość w obsłudze klientów. Uproszczenie nazw międzynarodowych usług ekspresowych, nowy standard doręczeń w Europie — DHL Express 12 (do 12.00), narzędzie internetowe dla importerów Import Express On- line czy większy zasięg usługi drogowej DHL Europlus. To wybrane nowości w ofercie.

Piotr Krawiecki

szef Grupy DSV w Polsce

Rok 2007 możemy uznać za bardzo udany dla DSV. Osiągnęliśmy znaczący wzrost przychodów i zysku operacyjnego — i to w każdym z naszych trzech głównych działów. Ponadto w rekordowym tempie zakończyliśmy przejęcie grupy Frans Maas i wewnętrzną integrację.

Ewald Raben

prezes Grupy Raben

Rok 2007 przyniósł korzystne zmiany w Grupie Raben. Dynamicznie rozwijały się nasze przedsiębiorstwa w Polsce i w Niemczech. Powstały nowe centra dystrybucyjne w Starachowicach, w Regensburgu i w Mönchengladbach. Dodatkowo zmodernizowaliśmy nasz obiekt w Norymberdze. W 2007 r. rozwijał się także Raben Ukraina, gdzie ukończyliśmy budowę magazynów o łącznej powierzchni 20 tys. mkw. Systematycznie umacniały swą pozycje na rynku spółki Grupy Raben w innych krajach — na Litwie, Łotwie, w Estonii, czy Holandii. Zaczęliśmy oferować usługi w zakresie spedycji morskiej i lotniczej, dzięki powstaniu firmy Raben & Liesenfeld. Spółka Fresh Logistics wzbogaciła się o kolejne nowoczesne centrum dystrybucyjne we Wrocławiu. Inne przedsiębiorstwo Grupy — CJ International, otrzymało nagrodę Dostawca Roku od koncernu General Motors, za jakość usług świadczonych na jego rzecz.

Rafał Nawłoka

dyrektor generalny DPD Polska

DPD Polska rozwijało się dużo szybciej niż sam rynek. Rok 2007 był przełomowy, jeśli chodzi o budowanie naszego wizerunku i pozycji rynkowej. W maju zmieniła się nazwa firmy z Masterlink na DPD, co oznacza, że sięgnęliśmy po możliwości, jakie daje nam uczestnictwo w dużej międzynarodowej Grupie GeoPost. Największy nacisk położyliśmy na rozbudowę infrastruktury. Powstały dwa oddziały w Gdańsku i Poznaniu, które są ważnym elementem struktury operacyjnej, zwanej „Diamentem”. Nie tylko obsługują podległe im regiony, ale wspierają centralną sortownię w Lućmierzu. Po tej inwestycji ogólna powierzchnia operacyjna DPD powiększyła się o 19 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB, GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu