Czytasz dzięki

Udany debiut Solara

ISK, ANP
opublikowano: 20-04-2012, 00:00

GIEŁDA

Akcje Solar Company, producenta damskiej konfekcji, wzrosły o 5 proc. w debiucie na GPW. Solar oferował 12 mln akcji, będących w posiadaniu dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna wyniosła 13 zł. Z oferty publicznej spółka zdobyła 156 mln zł.

— W Polsce osiągnęliśmy dobry pułap rozwoju. Sieć liczy 72 sklepy w kraju. W tym roku otworzymy kolejne trzy, m.in. we Wrocławiu i w Kielcach. Na pewno jeszcze możemy zwiększyć sprzedaż w Polsce — mówi Stanisław Bogacki, prezesi współwłaściciel Solar Company.

Firma ma też sklepy franczyzowe i partnerskie w Niemczech i Rosji. Akcje Solara to dobra inwestycja — uważają analitycy DM BPS. Ich rekomendacja brzmi „kupuj”, a cena docelowa to 15,4 zł.

— Uważamy, że inwestycja w akcje spółki o wysokiej rentownościoraz ze wskaźnikiem cena/zysk na poziomie 7,4 jest atrakcyjna. Według prognoz zarządu na 2012 r., spółka zwiększy zysk netto o 10 proc., do 58 mln zł, a przychody wyniosą 201 mln zł — mówi Marcin Stebakow, analityk DM BPS.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISK, ANP

Polecane