UE planuje tymczasowy zakaz importu ptaków ozdobnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-10-2005, 16:51

Komisja Europejska zaproponuje wprowadzenie przez UE tymczasowego zakazu importu ptaków ozdobnych; to jeden ze środków mających powstrzymać szerzenie się ptasiej grypy - informuje w poniedziałek Reuter, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela UE.

Komisja Europejska zaproponuje wprowadzenie przez UE tymczasowego zakazu importu ptaków ozdobnych; to jeden ze środków mających powstrzymać szerzenie się ptasiej grypy - informuje w poniedziałek Reuter, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela UE.

    Londyn zaapelował o taki zakaz w niedzielę, kiedy okazało się, że importowana papuga, przechodząca kwarantannę w Wielkiej Brytanii, padła na ptasią grypę, spowodowaną szczepem wirusa groźnym także dla ludzi.

    KE zamierza w najbliższy wtorek przedstawić propozycje w sprawie zakazu importu ptaków unijnym ekspertom weterynaryjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane