UKE: koszty usług telefonicznych w roamingu spadną od 1 lipca

ISBnews
opublikowano: 08-05-2014, 12:38

Abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej od 1 lipca 2014 r. zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu, podał Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

"Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 531/2012 z dnia 13 czerwca 2012 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii z dniem 1 lipca 2014 r. wchodzą w życie nowe stawki za korzystanie z usług mobilnych w roamingu. Dotychczasowe opłaty za usługi zostają po raz kolejny obniżone zarówno na poziomie hurtowym jak i detalicznym" - czytamy w komunikacie.

Maksymalna stawka detaliczna (z VAT) od 1 lipca br. będzie wynosić 0,97 zł za 1 minutę połączenia wychodzącego, 0,25 zł za 1 minutę połączenia przychodzącego, 0,31 zł na SMS, 1,02 zł za MMS, i 1,02 zł za 1 MB transmisji danych, podano w materiale.

"Dla połączeń głosowych opłaty będą naliczane sekundowo zarówno dla połączeń wykonywanych, jak i odebranych. Dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu nieprzekraczającą 30 sekund" - czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane