UKE wybrał Pocztę Polską

ISBNews
opublikowano: 30-06-2015, 16:36

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wybrał Pocztę Polską jako operatora wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych w latach 2016-2025, podał UKE.

"Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Prezes UKE dokonał tego wyboru, mając na uwadze: zachowanie ciągłości świadczenia usług powszechnych; zapewnienie wymaganych wskaźników czasu przebiegu przesyłek pocztowych oraz dostępności usług powszechnych; koszt świadczenia usług powszechnych przedstawiony przez operatora pocztowego; zapewnienie rentowności świadczenia usług powszechnych; zadania operatora wyznaczonego, w tym wykonywane na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa i porządku publicznego; zdolność ekonomiczną i techniczną operatora pocztowego do świadczenia usług powszechnych" - czytamy w komunikacie. 

 Zgodnie z przepisami Prawa pocztowego, operator wyznaczony jest wybierany na okres 10 lat przez prezesa UKE, w drodze decyzji, spośród operatorów pocztowych wyłonionych w drodze konkursu ogłaszanego przez Prezesa UKE, przypomina Urząd. 

 "Konkurs na operatora pocztowego wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych na lata 2016-2025 został ogłoszony przez prezesa UKE w dniu 30 grudnia 2014 roku. W dniu 14 kwietnia 2015 r. prezes UKE ogłosił listę uczestników konkursu, którzy złożyli oferty w terminie. W dniu 20 maja 2015 r. prezes UKE ogłosił wyniki konkursu i podał, że w wyniku badania ofert w pierwszym etapie konkursu do drugiego etapu zakwalifikowana została jedynie oferta Poczty Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie, która w drugim etapie uzyskała wynik 210,00 punktów na 220,00 punktów możliwych do uzyskania" - czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane