UKE wyznaczył Emitel na operatora multipleksu MUX 8

ISBNews
opublikowano: 14-07-2015, 09:33

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wybrał - w ramach konkursu, w którym złożono 4 oferty - spółkę Emitel na operatora częstotliwości do wykorzystania w celu rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych w multipleksie nr 8 (MUX8), podał Urząd.

Konkurs dotyczył jednej rezerwacji częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174-230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju.

"W wyniku rozstrzygnięcia konkursu podmiotem wyłonionym został EmiTel sp. z o.o. Po zakończeniu konkursu, podmiotowi wyłonionemu przysługuje prawo złożenia wniosku do prezesa UKE o dokonanie rezerwacji częstotliwości. W kolejnym etapie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokona wyboru programów, które będą rozpowszechniane na multipleksie 8. Zgodnie z wcześniejszą decyzją KRRIT trzy miejsca MUX 8 przeznaczone zostaną na programy TVP SA, a pozostałe cztery miejsca w standardzie SD przeznaczy na programy, które uzyskają koncesje przewodniczącego KRRiT" - czytamy w komunikacie.

Oferta programowa MUX8 obejmie siedem lub sześć programów telewizyjnych (trzy programy w standardzie SD albo jeden w standardzie HD i jeden w SD TVP S.A. oraz cztery programy w standardzie SD nadawców komercyjnych), dostępnych dla odbiorców bezpłatnie.

"Operator multipleksu 8, zgodnie z warunkami konkursu, będzie zobowiązany do  realizacji rozwoju sieci, polegającego na zapewnieniu w ciągu 24 miesięcy od daty doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości, dostarczania sygnału umożliwiającego co najmniej odbiór stacjonarny, na terytorium RP na którym zamieszkuje co najmniej 95% ludności" - napisano także.

W konkursie ogłoszonym 12 marca 2015 r. o przydział częstotliwości ubiegały się 4 podmioty: Telewizja Polska, EmiTel, Polski Operator Telewizyjny (należący do Polsatu i TVN) oraz spółka Time (wchodząca w skład grupy ZPR Media, nadającej Esta TV i Polo TV oraz Fokus TV).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane