Ukraina chce min. 13 mld hrywien za OPP

opublikowano: 18-05-2016, 14:40

Ukraina wyznaczyła cenę wywoławczą za OPP, państwowego producenta nawozów, na 13 mld 175 mln hrywien (2 mld zł), informuje Reuters.

Sprzedaż OPP ma być pierwszą dużą prywatyzacją w programie, który ma pomóc zrównoważyć finanse kraju, co jest warunkiem przekazanie Ukrainie 17,5 mld USD pomocy z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Bloomberg

Igor Bilous, szef Funduszu Własności Państwowej poinformował podczas posiedzenia rządu, że niemal wszystkie prace przygotowawcze do prywatyzacji zostały ukończone.
Cena wyznaczona za OPP dotyczy 99,6 proc. jego udziałów. Aby doszło do aukcji musi w niej uczestniczyć co najmniej dwóch zainteresowanych i co najmniej jeden nie może być firmą krajową. Ukraina nie sprzeda OPP inwestorowi z Rosji.  Nie wiadomo kiedy aukcja zostanie rozpoczęta. Wcześniej sygnalizowano, że w czerwcu. Dotychczas mówiono o 4-5 zainteresowanych podmiotach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane