Ultimate Games wchodzi na NewConnect

opublikowano: 14-06-2018, 22:00

Kolejna spółka z branży gier zdecydowała o giełdzie. Dziś debiutuje na NewConnect, a w przyszłym roku chce się przenieść na główny parkiet.

Ultimate Games to producent i wydawca m.in. gry „Ultimate Fishing Simulator”, która w dniu premiery (jako gra w tzw. early access) na PC znalazła się na szóstym miejscu wśród globalnych bestsellerów platformy Steam. „Ultimate Fishing Simulator” w wersji na urządzenia mobilne na platformie Google Play znajdował się wielokrotnie wśród 10 najlepszych gier z kategorii symulacje. Teraz spółka debiutuje na rynku NewConnect. W 2017 r. Ultimate Games miało 1,3 mln zł przychodów i 0,4 mln zł zysku netto.

Według szacunkowych danych, w I kw. 2018 r. osiągnęło 0,7 mln zł przychodów netto i 0,22 mln zł zysku. Największym akcjonariuszem spółki, z 48-procentowym udziałem, jest giełdowy PlayWay. Ultimate Games niedawno podpisał umowę z Discovery Channel na grę „Deadliest Catch: The Game” i liczy na sprzedaż co najmniej tak dobrą, jak w przypadku „Gold Rush: The Game”, czyli minimum 200 tys. kopii. Premiera tytułu planowana jest na 2019 r. Firma pracuje też nad ponad 20 produkcjami na różne platformy (tj. mobile, PC, Switch, PS, Xbox), które zostaną wydane w latach 2018-20. Ostatnie debiuty producentów gier: Ten Square Games, CreativeForge Games i 7Levels, wypadały bardzo okazale, przynosząc inwestorom co najmniej dwucyfrowe zyski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu