Czytasz dzięki

Unia Europejska zapłaci imigrantom za powrót

opublikowano: 15-03-2020, 22:00

Migrantom przebywającym na greckich wyspach Unia Europejska zaoferuje po 2 tys. EUR za dobrowolny powrót do rodzimego kraju — napisał portal „The Guardian”.

To część unijnego programu, którego celem jest „poprawa skandalicznych warunków w obozach dla uchodźców”. 2 tys. EUR — napisał portal — to pięć razy więcej niż zapomoga na rozpoczęcie nowego życia w ojczystym kraju, którą oferuje się europejskim imigrantom w ramach programu „dobrowolnych powrotów” prowadzonego przez ONZ. Nowa oferta będzie ważna przez miesiąc, ponieważ Komisja Europejska obawia się, że może zachęcić większą liczbę osób do nielegalnego przekraczania granic krajów Europy. Nie jest skierowana do uchodźców, którzy nie mają dokąd wracać, ponieważ stracili domy w wyniku wojny czy represji politycznych, lecz do tych, którzy w Europie szukają lepszych warunków życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane