Unia Pracy przedstawia "minimum programowe" dla lewicy

Polska Agencja Prasowa SA
14-03-2006, 14:46

Przewodniczący Rady Politycznej Unii Pracy Ryszard Bugaj przedstawił we wtorek w Warszawie "minimum programowe" dla polskiej lewicy. Głosi ono, że "autentyczna i silna lewica jest w Polsce niezbędna".

Przewodniczący Rady Politycznej Unii Pracy Ryszard Bugaj przedstawił we wtorek w Warszawie "minimum programowe" dla polskiej lewicy. Głosi ono, że "autentyczna i silna lewica jest w Polsce niezbędna".

"Pilnym zadaniem lewicy jest zapobieżenie realizacji programów ekstremalnych - zarówno w sferze polityki, jak i gospodarki oraz życia społecznego. Równie ważne jest skuteczne przeciwstawienie się w zakresie polityki zagranicznej działaniom konfliktującym Polskę z Unią Europejską i niedopuszczenie do złamania standardów państwa świeckiego" - napisano w jednym z 25 punktów "minimum programowego".

Jak czytamy w dokumencie, lewica "w żadnym razie nie może blokować działań zmierzających do rzeczywistej naprawy państwa, a szczególnie ukarania osób, które dopuściły się korupcji". Według Unii Pracy, w polityce społeczno-gospodarczej lewica musi stanowczo wystrzegać się wszelkiej socjalnej demagogii i wysuwać tylko takie postulaty, które są możliwe do spełnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Unia Pracy przedstawia "minimum programowe" dla lewicy