Unijne granty na nowy produkt lub technologię

opublikowano: 29-01-2014, 00:00

Jeśli chcesz zgarnąć dotacje na B+R z działania 1.4, warto się pośpieszyć. Wnioski można składać tylko do przyszłego piątku.

Na początku stycznia przedsiębiorcy planujący innowacje dostali jeszcze jedną szansę na finansowe wsparcie. W konkursie z działania 1.4 programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka mogą ubiegać się o granty na projekty badawczo-rozwojowe dotyczące tzw. średnich i wysokich technologii. Bruksela sfinansuje nawet 80 proc. kosztów przedsięwzięć, a pieniądze podzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Minimalna wartość projektu to 1 mln zł. Wnioski można przygotowywać indywidualnie lub w partnerstwie z innymi przedsiębiorstwami.

Co istotne, nie ma konieczności tworzenia konsorcjów z naukowcami. Konkursowy budżet został ustalony na 90 mln zł, choć ostatnio NCBR poinformował, że ta kwota może zostać powiększona. Dofinansowanie zostanie podzielone na dwie pule: większą (pierwotnie 53,7 mln zł) dla firm z sektora MSP i mniejszą (35,8 mln zł) dla dużych przedsiębiorców.

Granty można przeznaczyć na koszty badań, takie jak materiały,surowce, licencje, know-how, koszty zakupu części do budowy linii pilotażowej lub demonstracyjnej oraz wynagrodzenia pracowników. Poziom dofinansowania to 25-45 proc. na prace rozwojowe i 50-70 proc. na badania przemysłowe. Można też dostać premię w wysokości 15 proc., np. za współpracę z jednostką naukową. Łączne wsparcie nie może być wyższe niż 80 proc.

7.02

Tego dnia mija termin składania wniosków o dotacje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu