Unox się rozkręca

ANP
opublikowano: 26-05-2008, 00:00

Inwestycje, przejęcia, a potem upublicznienie albo inwestor — oto plan poznańskiego instalatora.

Inwestycje, przejęcia, a potem upublicznienie albo inwestor — oto plan poznańskiego instalatora.

Ten rok Unoksowi, inżynierskiej spółce specjalizującej się m.in. w instalacji klimatyzacji i wentylacji oraz automatyce budynków, upłynie pod znakiem inwestycji i akwizycji.

— Rozglądamy się za firmami podobnymi do Unoksu. Szukamy spółek technologicznych zajmujących się klimatyzacją i automatyką przemysłową oraz firm wyposażających budynki w systemy o niskim napięciu — mówi Jacek Kołodziejak, prezes Unoksu.

Rozmawia z dwiema firmami o obrotach 2-3 mln zł. Przejęć można się spodziewać jeszcze w tym roku. Pieniądze na mniejsze akwizycje będą pochodzić z kapitałów własnych, ale jedną z rozważanych opcji rozwoju jest upublicznienie spółki. Decyzję w tej sprawie podejmie ona w 2009 r. Już w tym miesiącu debiut na New Connect planuje konkurent Unoksu — Centrum Klima.

— Pieniądze z rynku pomogłyby nam sięgnąć po pozycję lidera na krajowym rynku. Dziś mamy 1,3 proc. udziałów, ale celujemy w 8 proc. w 2010 r. — mówi prezes Unoksu.

Nie wyklucza wpuszczenia do spółki inwestora. W 2007 r. miała ona 40 mln zł obrotów i blisko 2 mln zł zysku netto. Cel na ten rok to odpowiednio: 80 mln zł i 3 mln zł.

mln zł Tyle mają wynieść obroty Unoksu na koniec 2008 r.

80

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Unox się rozkręca