Czytasz dzięki

UOKiK ukarał dewelopera

DI
opublikowano: 06-05-2011, 12:29

Lubelski deweloper Orion stosował niezgodne z prawem postanowienia - uznała Prezes UOKiK i nałożyła karę ponad 8 tys. zł.

Zastrzeżenia UOKiK wzbudziło m.in. postanowienie zbyt szeroko określające przyczyny uzasadniające wydłużenie budowy lokalu - "Dopuszcza się wydłużenie tego terminu o 3 miesiące, z przyczyn niezależnych od Inwestora, a w szczególności ()". Urząd stwierdził, że deweloper, używając zwrotu "w szczególności" pozostawia sobie możliwość wydłużania terminu ukończenia budowy w wielu innych przypadkach, które nie zostały wymienione wprost w postanowieniu. W związku z tym konsument nie może precyzyjnie ocenić, które sytuacje niezależne od dewelopera będą mogły mieć wpływ na przedłużenie budowy mieszkania.

Za stosowanie postanowień wpisanych do rejestru klauzul niedozwolonych Prezes UOKiK nałożyła na dewelopera Orion z Lublina karę pieniężną w wysokości 8 646 tys. zł. Od decyzji przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bezpłatną pomoc w dochodzeniu swoich praw konsumenci uzyskają u powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów lub pod numerem telefonu 0800 007 707 czynnym od pn. do pt. od 9.00 do 17.00. Szanowni internauci, zachęcamy do wypełniania krótkiej ankiety, w ramach której mogą Państwo wyrazić swoją opinię i podzielić się uwagami na temat serwisu www.uokik.gov.pl

Wyniki badania pomogą nam dostosować stronę Urzędu do Państwa potrzeb i oczekiwań. Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut i jest anonimowe.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane