UOKiK ukarał Marquard Media grzywną 1,97 mln zł

(Marek Druś)
29-06-2006, 11:07

Prezes UOKiK nałożył na Marquard Media, wydawcę „Przeglądu Sportowego”, karę finansową wysokości 1,97 mln zł za próbę wyeliminowania z rynku konkurencyjnego „Sportu”, poinformowano w wydanym w czwartek komunikacie.

Prezes UOKiK nałożył na Marquard Media, wydawcę „Przeglądu Sportowego”, karę finansową wysokości 1,97 mln zł za próbę wyeliminowania z rynku konkurencyjnego „Sportu”, poinformowano w wydanym w czwartek komunikacie.

Pod koniec września 2005 roku UOKiK wszczął postępowanie przeciwko wydawcy dziennika "Przegląd Sportowy", które miało wyjaśnić, czy obniżenie ceny dziennika tylko na Śląsku nie ma na celu eliminację konkurencyjnego tytułu "Sport" z rynku. 21 czerwca 2006 roku sąd antymonopolowy nakazał wydawcy „Przeglądu Sportowego”, aby podwyższył cenę dziennika na Śląsku z 1,0 zł do stosowanej w innych częściach kraju 1,80 zł.

- W opinii Urzędu obniżenie ceny dziennika wyłącznie w regionie, w którym spotyka się on z silną konkurencją ze strony „Sportu”, miało na celu eliminację drugiego tytułu sportowego z rynku. Takie działanie należy uznać za nadużycie przewagi ekonomicznej wydawcy – głosi wydany w czwartek komunikat UOKiK.

Prezes UOKiK nakazał Marquard Media natychmiastowe zaniechanie działań niezgodnych z prawem i nałożył na spółkę karę w wysokości 1.972 tys. zł. Decyzja nie jest prawomocna. Wydawca „Przeglądu Sportowego” może odwołać się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK ukarał Marquard Media grzywną 1,97 mln zł