Upada kolejny duży brytyjski detalista

opublikowano: 04-11-2019, 09:46

Mothercare wystąpi o zarząd administracyjny dla swojej brytyjskiej sieci 79 sklepów. Zagrożonych jest 2,5 tys. miejsc pracy, pisze The Guardian.

Działająca w ponad 40 krajach sieć sklepów z artykułami dla matek i małych dzieci poinformowała o stracie 36,3 mln GBP w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii. Po analizie uznała, że nie jest w stanie osiągnąć tam opłacalności działania, dlatego wystąpienie o zarząd administracyjny jest „niezbędnym krokiem do restrukturyzacji i refinansowania grupy”. Mothercare po spadku sprzedaży wcześniej w tym roku zredukowała liczbę sklepów, których było wcześniej 134. Pozbyła się także marki zabawek Early Learning Centre próbując utrzymać brytyjski biznes na powierzchni, pisze The Guardian.

Mothercare
Zobacz więcej

Mothercare fot. Bloomberg

- To chyba najbardziej oczekiwany upadek wśród znanych sieci. Detalista był już sztucznie podtrzymywany przy życiu – skomentował Richard Lim, szef firmy konsultingowej Retail Economics. – Lata niedoinwestowania biznesu internetowego i niezdolność do odróżnienia się jako specjalista dla młodych rodzin lub oczekujących na dziecko były źródłem nieuniknionego upadku – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu