Upadła Aviation Asset Management

KA
opublikowano: 05-09-2011, 00:00

Spór z Deutsche Leasing zakończył żywot spółki powiązanej z firmą czekającą na debiut na NewConnect.

Spór z Deutsche Leasing zakończył żywot spółki powiązanej z firmą czekającą na debiut na NewConnect.

Warszawski sąd zdecydował o upadłości spółki Aviation Asset Management (AAM). Jej prezesem był Dariusz Szpineta. Jest on również prezesem Ad Astra Executive Charter, spółki świadczącej usługi aerotaxi, która po zamknięciu prywatnej emisji akcji czeka na debiut na NewConnect. Ad Astra podnajmowała też samolot, którego leasingobiorcą od 2007 r. była AAM.

W kwietniu 2011 r. samolot przejęła Deutsche Leasing Polska. Według Dariusza Szpinety miało do tego dojść bez udziału przedstawicieli AAM czy Ad Astry, a sama maszyna miała zostać uszkodzona. Przedstawiciele firmy leasingowej nie chcieli tego komentować. Nie chcieli się też odnieść do upadłości AAM.

Z informacji, jakie przekazał nam Wojciech Kozioł, syndyk, wynika jednak, że o upadłość AAM wnioskowały zarówno Deutsche Leasing, jak i sama AAM. Z Dariuszem Szpinetą nie udało nam się skontaktować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu