USA: dobre dane o nastrojach nie zahamowały spadków

13-12-2002, 17:31

Na amerykańskich giełdach przeważają spadki kursów. Nastrojów inwestorów nie poprawiła wiadomość o wyższym niż oczekiwano wskaźniku nastrojów konsumentów w listopadzie badanym przez Uniwersytet w Michigan. Negatywne nastroje wywołała wcześniej wiadomość o spadku cen producentów w tym samym miesiącu. Oczekiwano, że utrzymają się one na dotychczasowym poziomie.

Amerykańskie giełdy zmierzają do zakończenia spadkiem pierwszego tygodnia od dwóch miesięcy. Spada cena papierów Microsfotu. Analitycy Golman Sachs twierdzą, że sprzedaż gier video i konsol spółki spada w przeciwieństwie do produktów Sony. Rynek przecenił również papiery Cirrus Logic, który dostarcza chipy do odtwarzaczy DVD i MP3. Spółka zredukowała prognozę kwartalnej sprzedaży. W dół poszedł kurs Intela. J.P Morgan Securities zaczął wydawanie rekomendacji dla papierów spółki od ‘gorzej niż rynek’.

Wśród spółek ‘starej gospodarki’ przecena spotkała papiery Coca-Coli. Inwestorzy zareagowali wyprzedażą jej papierów na wiadomość o zaprzestaniu przez nią podawania prognozowanego zysku na akcję. Spada również kurs PepsiCo. PepsiAmericas, spółka zajmująca się butelkowaniem napoju koncernu obniżyła prognozę czwartego kwartału.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: dobre dane o nastrojach nie zahamowały spadków