USA: na NYSE i Nasdaq wciąż trwa impas

Marek Druś
18-11-2002, 17:24

Indeksy amerykańskich giełd wciąż tkwią w pobliżu poziomów ostatnich zamknięć. Sześć tygodni z rzędu zakończonych wzrostami rodzi obawy korekty. Inwestorzy czekają na sygnał, który pokaże kierunek w jakim podąży w najbliższym czasie rynek.

Wśród dobrych wiadomości, które dotarły w poniedziałek na rynek można wskazać na lepsze niż oczekiwano oraz lepsze niż w ubiegłym roku wyniki kwartalne Loewe’s, sieci sklepów z artykułami budowlanymi i wyposażenia wnętrz. Spółka podniosła również prognozę tegorocznego zysku. Jej akcje jednak umiarkowanie tanieją.

Rozczarował Wal-Mart. Największa sieć sklepów detalicznych na świecie poinformowała, że w listopadzie jej wynik sprzedaży będzie zbliżony wysokością do dolnej granicy prognoz. Akcje spółki są jednymi z mocniej przecenionych blue chipów z indeksu Dow Jones.

Po obniżeniu przez Lehman Brothers rekomendacji AT&T, cena papierów największego w USA operatora świadczącego usługi long distance spada.

Lepsze nastroje panują wśród spółek branży technologicznej. Drożeją akcje Cisco Systems. Umiarkowane wzrosty notują papiery AMD, który zapowiedział odpisanie w czwartym kilkaset milionów dolarów, oraz Intela, deklarującego pod koniec ubiegłego tygodnia zamiar wykupienia 480 mln własnych akcji. Drożeją papiery Computer Associates po wiadomości o odejściu z firmy jej założyciela i przewodniczącego rady dyrektorów Charlesa Wanga.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: na NYSE i Nasdaq wciąż trwa impas