USA: pracownicy magazynu Amazon nie chcą związku

opublikowano: 09-04-2021, 20:13

Głosowanie pracowników magazynu Amazon.com w stanie Alabama w sprawie założenia związku zawodowego zakończyło się wygraną spółki, która była przeciw.

Według The New York Times, za związkiem padło 696 głosów, a przeciw 1608. Choć nie wszystkie głosy zostały jeszcze policzone, wiadomo już, że poparcie dla związku jest zbyt małe.

Amazon.com wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że tylko 16 proc. głosów padło za związkiem.

Związek zawodowy RWDSU twierdzi, że spółka wpłynęła na decyzję pracowników. Zapowiada złożenie skargi, bo według niego głosowanie nie było uczciwe. Zwrócił uwagę, że głosowało 3,2 tys. pracowników magazynu w Bessemer, stanowiących tylko 55 proc. uprawnionych do głosowania.

Pracownicy Amazon.com od początku pandemii skarżą się, że spółka naraża ich na niebezpieczeństwo niedostatecznie dbając o ich ochronę, bo chce jak najwięcej zarobić w okresie boomu handlu internetowego. Globalny gigant e-commerce temu zaprzecza. Sprawa związku zawodowego w magazynie w Alabamie była o tyle ważna, że Amazon.com jest drugim pod względem wielkości pracodawcą w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo.com

Polecane