USA: sesja zaczyna się od niewielkich zmian

Marek Druś
opublikowano: 09-07-2001, 16:15

Giełdy w USA rozpoczęły sesje od umiarkowanych zmian indeksów. Spośród blue chipów wyróżnia się jedynie AT&T, którego jeden z oddziałów jest celem przejęcia spółki Comcast. Akcje AT&T, jednego z największych telekomów świata, oraz Comcast, trzeciego na amerykańskim rynku operatora sieci kablowych, są najczęściej handlowanymi papierami po rozpoczęciu sesji za Oceanem. To efekt oferty odkupienia sieci kablowych należących do AT&T przez Comcast. Wartość transakcji, która ma polegać na wymianie udziałów za akcje i długi wynosi 58 mld USD.

Spośród pozostałych spółek nieźle zapowiada się handel papierami pozostałych spółek telekomunikacyjnych, przecenionych pod koniec ubiegłego tygodnia w związku z wyprzedażą wywołaną informacjami o osłabieniu wyników brytyjskiej spółki Marconi. Po kilkudziesięciu minutach dzisiejszej sesji w górę szła cena akcji WorldCom, 3Com, Cisco Systems, Nortel Networks i Lucent Technologies.

W branzy komputerowej najlepiej prezentują się papiery Dell Computers i Apple. Kursy akcji pozostałych spółek balansują na granicy zamknięcia z poprzedniej sesji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: sesja zaczyna się od niewielkich zmian