Utrzymują świat w ruchu

opublikowano: 23-09-2015, 22:00

Od lat inżynierowie, konstruktorzy oraz producenci maszyn z Polski i całej Europy wykorzystują produkty Complex IQ w codziennej pracy.

POLSKA FIRMA — MIĘDZYNARODOWY CZEMPION

iStock

Firma Complex IQ to jeden z czołowych producentów i dystrybutorów części maszyn przemysłowych, motoryzacyjnych i rolniczych cenionych przez klientów z Polski i zagranicy. — Firma oferuje łożyska, pozostałe elementy przenoszenia napędu, a także szeroką gamę artykułów specjalnych wykorzystywanych w przemyśle, transporcie oraz rolnictwie. Oferuje swoim klientom także kompleksowe doradztwo techniczne — mówi Anna Trzcińska, wiceprezes Complex IQ. Zanim powstała spółka Complex IQ, w 1993 r. Michał Nowacki powołał firmę Complex, zajmującą się produkowaniem elementów przenoszenia napędu do różnego typu maszyn. — Specyfika ówczesnego rynku pozwoliła na szybki rozwój przedsiębiorstwa. Niedługo później firma rozpoczęła ekspansję zagraniczną. Pierwszym kierunkiem były kraje byłego ZSRR. To zwiększyło apetyt i eksport objął inne kraje Europy — opowiada Anna Trzcińska.

Szukamy czempionów

Jeśli Twoja firma jest eksporterem lub inwestuje za granicą, zgłoś ją do 4. edycji konkursu Polska Firma — Międzynarodowy Czempion, organizowanego przez PwC i „PB” wspólnie z PKO Bankiem Polskim i firmą FedEx Express. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie czempioni.pb.pl. Na zgłoszenia czekamy do 31 października.

Zgodnie z normą

Właściciele podkreślają, że od początku stawiali na to, by oferowane przez nich produkty spełniały światowe normy. Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii firmy było uruchomienie własnego laboratoriummetrologicznego. Dzięki temu klienci mieli pewność, że kupowane przez nich produkty są zgodne z polskimi, europejskimi, jak i amerykańskimi normami jakościowymi. W 2011 r. z firmy Complex, dziś działającej pod nazwą Redwood Holding, wyodrębniono spółkę Complex IQ. — Complex IQ wchodzi więc w skład Grupy Kapitałowej Redwood Holding. Warto podkreślić, że we wrześniu 2014 r. Grupa Kapitałowa otrzymała tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Konkurs organizowany był przez Business Center Club pod honorowym patronatem ministra spraw zagranicznych RP. Jego celem było wyłonienie firm, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki przyznany został za najlepsze przykłady dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych — podkreśla Anna Trzcińska.

Dwie podstawy

Dla spółki Complex IQ bardzo cenna jest możliwość czerpania z ponad dwudziestoletniego doświadczenia macierzystej firmy. Firma korzysta z globalnych rozwiązań e-commerce skupiających zainteresowanie zarówno dostawców, jak i klientów, poszukując w ten sposób nowych dostawców dla nowych rozwiązań oraz nowych klientów. Widząc znaczne korzyści w rozwiązaniach e-commerce, prowadzi obecnie prace nad platformą internetową. Rozwiązanie to ma ułatwić kontakt z pracownikami, dostarczać dane dotyczące stanów magazynowych, historii zakupów, stanu należności oraz statusów dostawy zamówienia do klienta.

— To kluczowa kwestia związana z naszą ekspansją na rynkacheuropejskich, gdzie komunikacja internetowa i dostęp online do danych to standard — zauważa Anna Trzcińska. Zdaniem Anny Trzcińskiej, międzynarodowy sukces firmy wynika ze skupienia uwagi właścicieli na dwóch podstawowych sprawach. Pierwszą z nich jest odpowiednie traktowanie pracowników, a drugą — dbałość o zadowolenie klientów.

— Zasadniczą sprawą jest dla nas budowanie środowiska pracy, w którym będzie mógł funkcjonować wielojęzyczny i wielokulturowy zespół. Complex IQ jest pewnym i stabilnym pracodawcą, stwarzającym swoim pracownikom warunki do rozwoju zawodowego i osobistego. Na tak bardzo konkurencyjnym rynku, na jakim działamy, najważniejsza jest jakość obsługi klienta, dobry kontakt z klientem oraz solidna obsługa posprzedażowa. Skupiamy się nie tylko na dostarczaniu możliwie najlepszych jakościowo produktów CX (komponentów do maszyn), szerokim wyborze asortymentu, skutecznej i efektywnej logistyce, ale także na możliwości kontaktu z wykwalifikowaną kadrą. Nasze doradztwo to także m.in. wsparcie techniczne, konsultacje oraz szkolenia — twierdzi Anna Trzcińska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane