Utrzymuje się popyt na papiery TMT

Przemek Barankiewicz, Marek Druś
opublikowano: 27-02-2002, 00:00

Na europejskich giełdach nadal dominują wzrosty. Spowodowały to ostatnie zwyżki na giełdach w USA oraz większy niż oczekiwano wzrost w lutym Ifo, wskaźnika nastrojów niemieckiego biznesu.

Największym popytem cieszą się akcje spółek z sektora TMT. Wyraźnie drożeją udziały francuskiego Vivendi Universal, drugiego pod względem wielkości koncernu medialnego świata, oraz brytyjskiego Pearson, który dysponuje aktywami m.in. The Financial Times. Wzrósł wyraźnie kurs ProSieben-Sat1, dzięki przypuszczeniom, że jego tegoroczny zysk przed opodatkowaniem wzrośnie o 10 proc.

Rośnie cena akcji France Telecom, Alcatela, Nokii, Deutsche Telekom i Marconiego. Popytowi na akcje tego ostatniego pomogła wiadomość o zainteresowaniu przejęciem jednej z jego spółek zależnych przez koncern EADS. Wyraźnie wzrosła cena papierów spółek z branży motoryzacyjnej, największego producenta opon Michelina, oraz Porsche. Ten ostatni, najbardziej dochodowy przedstawiciel branży na Starym Kontynencie, może skorzystać na poprawie koniunktury w USA, gdzie sprzedaje około 40 proc. aut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz, Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Utrzymuje się popyt na papiery TMT