Vabun poczuło OZE

opublikowano: 26-02-2021, 10:48

Spółka podpisała list intencyjny z Yellow Boson w sprawie połączenia firm. Kurs koryguje wcześniejszą dynamiczną zwyżkę.

Yellow Boson prowadzi działalność w branży OZE w Polsce oraz w Hiszpanii. Przejęcie zostanie zrealizowane poprzez przeniesienia majątku Yellow Boson na Vabun w zamian za akcje giełdowej firmy. Po połączeniu spółka będzie działać w branży odnawialnych źródeł energii.

Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy spółkami otworzyło proces due diligence oraz prace nad przygotowaniem dokumentu inwestycyjnego, którego podpisanie ma nastąpić do 15 marca 2021 r. Spółki ustalą w nim podstawowe warunki transakcji.

Zmiany w strategii to następstwo zmian w akcjonariacie i władzach. W grudniu 2020 r. Radosław Majdan sprzedał 15,82 proc. posiadanych akcji i zrezygnował z roli prezesa. Tymczasowo zastąpił go Zbisław Lasek, członek rady nadzorczej i prezes działającej w branży fotowoltaicznej firmy Minutor Energia. Od lutego nowym prezesem jest Łukasz Górski.

Kurs Vabunu od grudnia 2020 r. urósł o ponad 240 proc. Z poprzedniej działalności w segmencie perfum w 2020 r. firma wypracowała 0,58 mln zł (spadek o 69 proc. r/r) i 24 tys. zł zysku netto wobec 116 tys. zł straty w 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane