Veolia przejęła ciepłownię w Leżajsku

opublikowano: 26-03-2017, 22:00

Przejęta ciepłownia daje szansę na rozwój, ponieważ dostarcza ciepło zarówno miastu, jak i zakładom przemysłowym.

Ciepłownia zbudowana w 1979 r. ma moc 44 MWt i jest opalana węglem. Produkowana w niej para zasila pobliską strefę przemysłową, w której są ulokowane m.in. zakłady produkcyjne dotychczasowego właściciela — firmy ZPOW Hortino, producenta mrożonek owocowych i warzywnych, browar Leżajsk należący do koncernu Heineken, oraz firma Styropianex, producent materiałów budowlanych.

Umowę o przejęciu podpisano pod koniec stycznia. Informację o tym spółka podała 21 marca 2017 r.

— Wybraliśmy Veolię, ponieważ to stabilny partner z najlepszym doświadczeniem. W Polsce od wielu lat współpracuje z przemysłem, dostarczając najwyższej klasy rozwiązania i usługi z dziedziny efektywności energetycznej. Liczymy, że tak samo będzie w naszym przypadku — mówi Krystian Błoński, wiceprezes Hortino. Ciepłownia jest też źródłem zasilania dla miejskiej sieci ciepłowniczej 15-tysięcznego Leżajska.

— Poszukujemy nowych możliwości rozwoju, więc naszeinwestycje nie ograniczają się do miast i nie są związane tylko z dostarczaniem ciepła mieszkańcom. Stawiamy na ofertę dla przemysłu, obejmującą kompleksowe usługi z zakresu dostawy energii i wody oraz zagospodarowania odpadów. Za pośrednictwem spółki Veolia Term jesteśmy obecni także w mniejszych ośrodkach, dlatego jej doświadczenia z pewnością przydadzą się w Leżajsku — podkreśla Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce. Jego zdaniem przejęcie ciepłowni daje szansę na rozwój, ponieważ dostarcza ciepło zarówno dla miasta, jak i przemysłu.

O grupie

Veolia specjalizuje się w zarządzaniu zasobami naturalnymi. Zatrudnia ponad 163 tys. pracowników na całym świecie. Grupa tworzy i wdraża rozwiązania z zakresu gospodarki wodnej, odpadami i energią. W Polsce działa w 74 miastach, w 41 zarządza sieciami ciepłowniczymi, zatrudnia 4,5 tys. osób. Należą do niej spółki: Veolia Energia Polska (holding), 7 głównych spółek operacyjnych — Veolia Energia w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, ZEC Poznań, Veolia Term, Veolia Industry Polska i PWiK w Tarnowskich Górach.

WIZJA WSPÓŁPRACY: Jestem przekonany, że dzięki współpracy z nami lokalne firmy produkcyjne uzyskają wiele korzyści — zapewnia Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce. [FOT. ARC]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy